Jak podróżować z soczewkami kontaktowymi


07.04.2024 18:25
Kobieta na lotnisku

Planujesz podróż z soczewkami kontaktowymi? Przygotowaliśmy dla Ciebie kompletne wskazówki. Omówimy różne rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, zanim wyruszysz w podróż z soczewkami.

Zanim wyjedziesz

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość soczewek kontaktowych na swoją podróż. Lepiej mieć kilka dodatkowych par w przypadku, gdybyś zgubił niektóre lub utknął na miejscu. Sprawdź to na kilka tygodni przed wyjazdem, aby mieć czas na zamówienie więcej soczewek, jeśli zorientujesz się, że nie masz ich wystarczająco na cały wyjazd.

Kiedy wyjeżdżasz

Dobrym pomysłem jest spakowanie soczewek kontaktowych do bagażu podręcznego razem z okularami. W ten sposób będziesz mógł widzieć, nawet jeśli zgubisz bagaż rejestrowany.

Soczewki kontaktowe na kontroli bezpieczeństwa

Niektórzy mogą zastanawiać się, czy mogą przewozić soczewki kontaktowe przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku. Odpowiedź brzmi - na pewno możesz. Mimo że w każdej soczewce jest niewielka ilość płynu, nie musisz wkładać ich do torby na płyny. Możesz po prostu zostawić je w swojej torebce.

Suchy wzrok w samolocie

Jeśli lecisz długo, może być korzystne wyjęcie soczewek kontaktowych tuż przed wejściem na pokład samolotu lub już w samolocie. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób ma problem z suchym wzrokiem podczas lotów. Jest trochę wygodniej w okularach. Jeśli wolisz nosić soczewki, rozważ zabranie kropli do oczu, aby dodać trochę dodatkowej wilgoci do oczu i zapobiec suchości oczu.

Czy mogę kupić soczewki kontaktowe za granicą?

Jeśli na wycieczce skończą Ci się soczewki kontaktowe, nie ma powodu do zmartwień. Prawie na pewno będziesz mógł kupić soczewki kontaktowe za granicą. Wyszukaj najbliższego optyka i zabierz ze sobą pudełko od soczewek, aby mogli zobaczyć, jakiej marki używasz. Bardzo prawdopodobne jest, że będziesz mógł kupić nową parę o właściwej mocy.

Wnioski

Nie ma powodu do niepokoju, jeśli chodzi o soczewki kontaktowe i podróże. Jeśli zastosujesz się do naszych porad, nie może Ci się nic złego przytrafić.

Referencje

  1. 10 Tips for Packing Effectively with Contacts
  2. Travelling with Contact Lenses